Historie

Historie zahrádkářských výstav ve Věžkách sahá až do roku 1976. Tehdy začal místní zahrádkářský svaz pořádat celostátní výstavy ovoce, zeleniny, výpěstků a později i ptactva. Lidé z blízkého i vzdáleného okolí tak chodili obdivovat například různé odrůdy jablek, hrušek, zeleniny, také květiny, dýně, stromky a další úrodu.

Výstavy se konaly dvakrát ročně, na jaře a v létě. Každá část měla své zaměření. Specialitou jara byly cibuloviny, tulipány a narcisky. V létě zase návštěvníci obdivovali růže, lilie a gladioly.

V roce 2008 se do programu zařadila i podzimní část a tradice trvá dodnes. Výstavy se konaly v zámeckém areálu až do roku 2012. Poté, co se soukromá firma pořádající výstavy odstěhovala do nových prostor, začala o rok později organizovat výstavy sama obec. Výstaviště se ze zámku přesunulo do parku, protože obec není majitelem zámeckého areálu. 

 

Rok 2008                                                       Panská zahrada                                                                  Rok 2013

K jarní a letní části výstavy                          Dnešní park býval rezervací                                                Začíná se psát novodobá

přibyla poprvé i podzimní.                         vzácných stromů, keřů, květin,                                       historie výstav. 

                                                                         ovoce i zeleniny.

 

 

Mějte přehled o našich výstavách, odebírejte náš newsletter.

Facebook YouTube Instagram

×
×