Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Podzimní výstava v barvách podzimu

Podzim rozehrál svou barevnou partii a dal nám možnost udělat další tah. Ozdobit si okna barevnými truhlíky, do záhonků nasadit různobarevné vřesy, rozzářit zahrádky zářivými chryzantémami nebo pustit se do dýňových kuchařských výzev.

                „Všechno, co k tomu potřebujete, najdete u nás na podzimní výstavě Zahrada Věžky. Ta pro Vás své brány otevře 28. září a nakoupit si budete moci každý den od 9 do 16 hodin až do 2. října,“ říká manažerka výstav.

                Naši zahradníci si pro Vás připraví rozmanité druhy květin, stromků i keřů. Aby Vaše práce byla jednodušší, můžete se u nás porozhlédnout po zahradním náčiní nebo potřebách do domácnosti.  Samozřejmostí jsou stánky s dobrým jídlem. To si vychutnáte ve stínu statných platanů nebo v pohodlí domova u lahve ovocného vína, které zde seženete také. Samozřejmostí je rozmanitý výběr sýrů, burčáku, sladkých i slaných dobrot a ařemeslných výrobků. Nechte se inspirovat a možná koupíte i nějaký vánoční dáreček. 

                Návštěva Zahrady Věžky není jen o nákupech, ale je to výlet pro celou rodinu. Připraven je doprovodný program pro všechny návštěvníky.

 

Těšíme se na Vás od 28. září do 2. října každý den od 9 do 16 hodin.

 

Letní Zahrada Věžky má co nabídnout 

Horké letní dny jsou nedílnou součástí letních prázdnin. Sálající sluníčko nám nedá odpočinout a my hledáme každý kousek stínu, kde bychom se mohli schovat. Neklesejte na mysli, u nás je stínu pro každého…

První srpnový víkend se opět otevřou brány Zahrady Věžky. Od 5. do 7. srpna si budete moci nejen nakoupit stromky, keře a květinky, ale také řemeslné výrobky, nářadí pro dům i zahradu, něco dobrého či něco potřebného.

A nebude to jenom o nakupování. Ve staré sýpce necháme rozvonět stovky květů. Každý den bude hrát na hlavním pódiu kapela, která nám svými písněmi zpříjemní horký letní den. V parku, ve stínu statných platanů se bude rozkládat Dětský svět, který bude bavit nejen děti, ale i dospělé. Budeme malovat na obličej, hrát zábavné hry nebo se jen posadíme na deku a uděláme si malý piknik a bavit nás u toho bude kouzelník nebo bublinkový klaun.

A tím samozřejmě nekončíme! Přijďte se sami podívat, jak to u nás vypadá. 

Těšíme se na Vás 5. – 7. srpna od 9 do 16 hodin.

 

Zahrada Věžky JARO 2022 se vrací v plné síle!

Sněženky nám odkvetly, ze země pomalu vystrkují hlavičky tulipány s narcisky. Slunce hladí po tvářích a vše se zelená. Nastává tolik očekávané jaro. Také už se koukáte po skalkách, kde by co chtělo přesadit, kde je místo na novou květinu, co zasadíte letos do pařeniště a jestli nevyzkoušíte nějakou novou odrůdu jahod? Na všechny tyto otázky máme jednoduchou odpověď: Zahrada Věžky! U nás si vybere malý i velký zahradník a nikdo neodejde s prázdnou.

„Po dvou letech jsme se konečně dočkali a výstava Zahrada Věžky bude v plné síle, jak ji známe a máme ji rádi,“ říká manažerka výstav Pavlína Majdová.

Výstava se koná v termínu 27. 4. – 1. 5. 2022 a nebudou na ní chybět prodejci nejen z České republiky, ale i ze zahradničí. Každým dnem nás bude doprovázet hudební vystoupení a ve spolupráci se Střední školou nábytkářskou a obchodní Bystřice pod Hostýnem bude připravena expozice.

Je na co se těšit. Přijďte se sami podívat, jak to u nás vypadá…

Těšíme se na Vás od 27. 4. – 1. 5. 2022 od 9 do 16 hodin.

 

Podzim klepe na dveře a Zahrada Věžky Vám nabídne to nejlepší do podzimních záhonků

Stromy se začínají halit do škály pestrých barev, sluneční paprsky příjemně hladí po tvářích a vy přemýšlíte, co si zasadit do záhonku za nové květiny, jak si vyzdobit podzimní truhlíky v oknech a která odrůda jabloní ještě chybí na zahradě? Není lepší místo, kde najít odpověď na tyto záludné otázky, než u nás na Zahradě Věžky. Podzimní výstava Zahrada Věžky, která se koná v termínu 30. 9. – 3. 10. 2021 Vám nabídne nepřeberné množství nejen různobarevných vřesů, chryzantém či macešek, spousty ovocných i okrasných stromů, keramických hrnců, hrnečků a květináčků a spousty dalších výrobků potřebných nejen k práci, ale i k odpočinku.

„Letošní podzim nebude jiný něž ty ostatní, a přesto bude výjimečný. Bude plný květin, ovoce, burčáku, specialit a řemeslných výrobků, kde se budete moci inspirovat třeba i na dárky pod stromeček,“ říká manažerka výstav.

Brány Zahrady Věžky se pro Vás otevřou od 30. 9. – 3. 10. 2021 každý den od 9 do 16 hodin. Připravení budou nejen prodejci, ale i výstava nejen zemědělské techniky, expozice s názvem Dary přírody a děti se budou moci zabavit například při vyplňování kvízu. Celá akce proběhne dle aktuálních hygienických opatření.

Těšíme se na Vás od 30. 9. – 3. 10. 2021 od 9 do 16 hodin.

 

 

Léto se Zahradou Věžky 

Letní měsíce jsou plné pohody a klidu. Trávíme čas s rodinou, jezdíme na dovolené a výlety. A jeden krásný výlet máme pro Vás i my! Vezměte maminku, babičku nebo dědečka a přijeďte se podívat do Věžek na zahrádkářskou výstavu Zahrada Věžky, která se koná v termínu 30. 7.  – 1. 8. 2021.

Ve stínu platanů si uděláte příjemnou procházku v zámeckém parku, nakoupíte si květinky do záhonků nebo vybavení na zahradu. Pro mlsouny zde bude spousta skvělých pochutin a ani děti nebudou ochuzeny o nějakou tu dobrůtku. Pánové ocení vystavenou techniku a dámy si při dobré kávě poslechnou pěknou písničku. 

"Po pauze způsobené situací kolem pandemie Covid-19 se začínáme pomalu vracet do normálnu. Po skoro roce a půl si tak budeme moci poslechnout písničky v podání dechové kapely Rozmarýnka, která s námi loni měla oslavit dvacet let od svého založení," říká manažerka. 

Celá akce proběhne za zpřísněných hygienických opatření v souladu s nařízením vlády. Ale nebojte, dobrý pocit z návštěvy Vám to nepokazí.  

Těšíme se na Vás od 30. 7. – 1. 8. 2021 od 9 do 16 hodin.

 

Zahrada Věžky Jaro 2021 v rytmu farmářského trhu

Jaro se probouzí ve vší své kráse a svět se začíná zbarvovat nejrůznějšími barvami. Ve vzduchu je slyšet zpět ptáků a když zrovna nesněží, teplé sluneční paprsky hladí po tvářích. I přes aprílové počasí, kterého nám bylo letos požehnaně naděleno, se k nám dostavilo jaro. Každý zahradník netrpělivě vyhlíží den, kdy bude moci kopnout do země, založit si zeleninové záhonky a do těch okrasných dosadit jednu – dvě – tři krásné květinky.

Pro spokojenost všech zahradníků – malých i velkých - jsme připravili Farmářské a zahradnické trhy Zahrady Věžky. V termínu 28. 4. – 2. 5. 2021 se budou návštěvníci moci za zpřísněných hygienických podmínek sjet do našeho krásného parku, kde na čerstvém vzduchu pod otevřeným nebem budou moci nakoupit nejen to, co si žádá jejich zahrada, ale i to, na co budou mít zrovna chuť. Naše zahradníky totiž doplní pekárny, cukrárny, masné výrobky, sýry a mnohem víc.

Celá akce proběhne za zpřísněných hygienických opatření v souladu s nařízením vlády. Ale nebojte, dobrý pocit z návštěvy Vám to nepokazí.  

Těšíme se na Vás od 28. 4. – 2. 5. 2021 od 9 do 16 hodin.

 

Zahrada Věžky bude na podzim hrát všemi barvami

Podzim je úrodný čas. Každý zahradník má v tuto dobu spoustu práce, a i přes to si najde chvilku k návštěvě zahrádkářské výstavy Zahrada Věžky, která se koná v termínu    25. - 28. 9. 2020, aby se inspiroval, nasál vůni podzimu v krásném parku a pokochal se barvami podzimních květů.

Letos poprvé připravujeme venkovní expozici. K vidění bude zemědělská technika, podzimní úroda jako dýně, jablka i hrušky a celé to podtrhnou rozmanité barvy řezaných lilií, jiřin a gladiol.

„Výstava řezaných květin se pro letošní podzimní výstavu přesouvá do parku a spojí se s expozicí zemědělské techniky. Nechceme otevírat budovu staré sýpky, kde se tato výstava obvykle koná. Pro krásu květin je výstava velice oblíbená a hojně navštěvovaná. V parku budou mít návštěvníci více prostoru k jejich obdivování,“ říká manažerka výstav Pavlína Majdová.

Expozice není to jediné, na co se u nás můžete těšit… Sjedou se k nám zahradníci, řemeslníci i farmáři z celé Moravy, Čech, Polska i Slovenska, kteří Vám nabídnou vše, co si zrovna Vaše zahrada žádá.  Obtěžkáni nákupními taškami si odpočinete s kávou ve stínu platanů, prohlédnete si prodejní výstavu drobného zvířectva nebo si půjdete zazpívat pěknou písničku s oblíbenou kapelou.

Těšíme se na Vás 25. – 28. září od 9 do 16 hodin.

 

Léto ve Věžkách bude v rytmu řemesel 

Škola končí, začínají prázdninové dny a vy už plánujete, kam se vydáte na výlet? Nezapomeňte si do plánů zařadit i návštěvu letních Farmářských trhů. A kdy? No přece od 31. července do 2. srpna. S rodinkou si uděláte pohodový výlet, děti se v našem parku zabaví v Zoo koutku, pánové si ve stínu stromů dají něco k osvěžení a dámy s jemným vánkem ve vlasech prozkoumají výrobky řemeslníků z celé země. Nebudou nám chybět ani kytičky na zahrádky a něco dobrého na zub se také najde. A navíc jsme si připravili soutěž o hodnotné ceny!

„V situaci, ve které se zrovna nacházíme, je důležité se navzájem podporovat. Farmářské trhy dávají šanci nejen malým řemeslníkům, ale i menším firmám. Navíc návštěva na akcích ve Věžkách už dávno není jen o nakupování. Strávit se tady dá celý den příjemným výletem,“ říká manažerka výstav Zahrada Věžky.

Letní Farmářské trhy proběhnou opět za přísnějších bezpečnostních opatření, protože opatrnosti není nikdy dost. Ale nemusíte se bát, krásný pocit z návštěvy u nás Vám to nepokazí.

Těšíme se na Vás od 31. 7. – 2. 8. od 9 do 16 hodin.  

 

 

Farmářské trhy ponesou název "Jarmark v Zahradě"

Obec Věžky pořádá ročně několik kulturních akcí. A tak jako každý člověk má snahu se rozvíjet, tak roste i naše obec. Potřeba se rozvíjet a tvořit něco nového dopadla i na nás, a proto jsme se před několika měsíci rozhodli, že chceme pořádat akce různých zaměření. V roce 2019 jsme tedy začali pracovat na koncepci Farmářských trhů s názvem Jarmark v Zahradě. Myšlenka tohoto typu zaujala nejen prodejce, ale i naše návštěvníky. Avšak žádný příznivce naší zahrádkářské výstavy se nemusí obávat, o svou Zahrada Věžky určitě nepřijde. Pouze bude mít více příležitostí navštívit naši malebnou vísku. 

V rámci zpřísněných opatření v reakci na Koronavirus - COVID - 19 první jarní farmářské trhy - Jarmark v Zahradě - proběhnou za přísnějších hygienických opatření. Těšit se na Vás budeme v termínu 28. 4. - 3. 5. 2020 od 9 do 16 hodin. Budete si u nás moci nakoupit české výrobky a výpěstky přímo od výrobce. Každý si u nás najde to, co doma či na zahrádce postrádá. 

Těšíme se na Vás od 28. 4. - 3. 5. od 9 do 16 hodin.

 

 

Zahrada Věžky JARO 2020 je zrušena!

Vážení příznivci naší zahrádkářské výstavy Zahrada Věžky,

velmi nás to mrzí, ale díky situaci s pandemií COVID-19 jsme byli nuceni jarní zahrádkářskou výstavu zrušit. Zahrada Věžky již dlouho není jen o prodeji květin, ale díky úsilí všech, kdo se na její přípravě podílejí a díky Vám, návštěvníkům a prodejcům, se z ní stalo místo k setkávání se s přáteli a trávení pohodového času s rodinou. Místo, kam si zajedete na výlet nebo nabrat inspiraci.  

 Situace nám bohužel nedovolí, abychom se mohli společně opět setkat a prohlédnout si expozice, výstavu tisíce řezaných květin, zaskotačit si na skákacím hradu či poslechnout si nějakou pěknou písničku.

Avšak nezoufejme! Nic nám neuteče a uvidíme se ve zdraví na letní zahrádkářské výstavě Zahrada  Věžky , která se bude konat v termínu 31. 7. – 2. 8. 2020.  

 

 

ZAHRADA Věžky je výletem pro celou rodinu

Také už netrpělivě vyhlížíte sluníčko, na procházkách hledáte petrklíče, ty příznačné posly jara, a těšíte se, jak poprvé kopnete do země, abyste už něco zasadili? Věřte, že v tom nejste sami. Právě pro Vás se otevřou brány zahrádkářské výstavy Zahrada Věžky Jaro 2020, která se koná 28. 4. 2020 – 3. 5. 2020 od 9 do 17 hodin. U našich vystavovatelů naleznete vše, po čem ten malý zahradníček ve Vás prahne. Na výběr bude od okrasných a ovocných dřevin, přes kytičky na záhonky, až po přísadu do pařeniště. Milovníci dobrého jídla se u nás také potěší. Rozhodně nikdo neodejde s prázdnou.

„Zahrádkářské výstavy neodmyslitelně patří do skupinky kulturních akcí. Už dlouho kouzlo těchto akcí nespočívá pouze v tom, že si nakoupíte přísadu do pařeniště a jedete domů. Na výstavě se dá strávit krásný a pohodový den. A to díky tomu, že se pro Vás my, organizátoři, snažíme připravit vždy něco nového, překvapivého a krásného,“ říká manažerka výstavy Pavlína Majdová.

Příjemnější den vám udělá hudební doprovodný program. Vaše děti budou skotačit v Dětském světě. Na tu správnou jarní notu Vás naladí výstava řezaných květin ve staré sýpce a celé to uzavře expozice v parku, kde budou k vidění dřevěné sochy z dílen středních škol a známých umělců.

Je opravdu na co se těšit. Přijeďte se sami podívat, jak to u nás vypadá…

Těšíme se na Vás od 28. 4. - 3. 5. od 9 do 17 hodin.

 

Díky ZAHRADĚ Věžky sklidíte tu nejlepší úrodu

Co zasejete, to také sklidíte. Kde jinde platí tohle rčení více, než právě v zahrádkaření. Celý rok se staráte o záhonky, zaléváte, hnojíte, přesazujete a kypříte půdu, abyste pak sklidili skutečné plody celoročního snažení. A právě proto pro Vás na zahrádkářské výstavě ZAHRADA Věžky PODZIM 2019, která se koná 26. - 29. září od 9 do 16 hodin, chystáme venkovní expozici s názvem Plody z naší zahrady. U nás uvidíte to nejlepší z letoší úrody našich zahrádkářů.

„Zahrádkaření se opět vrací do módy. I mladé rodiny, které si pořídí domek na vesnici, mají často i zahradu. Navíc spousta lidí si raději vypěstuje ovoce a zeleninu na vlastní zahradě, než aby ji koupila v obchodních řetězcích. Právě proto připravujeme naší venkovní expozici, abychom inspirovali zahrádkáře v tom, co si mohou na zahradě vypěstovat,“ sdělila manažerka výstav Pavlína Majdová. 

V sýpce bude opět expozice řezaných květin, a to lilií, jiřin a gladiol. Květiny doplní výběr plodů z naší zahrady. Zahrádkáři se u nás nejen inspirují, zároveň si u našich vystavovatelů zakoupí vše, co potřebují k vypěstování té nejlepší zeleniny, ovoce a k obdělávání zahrady. Pro nejmenší návštěvníky připravíme Dětský svět plný her a zábavy a pro milovníky živé hudby zahrají oblíbené dechové kapely.

Těšíme se na Vás 26. - 29. září od 9 do 16 hodin.

 

Letní ZAHRADA Věžky se ponese ve stylu dožínek

Hledáte v horkých letních dnech trochu stínu, kam byste se schovali před slunečními paprsky? Přijďte k nám do krásného historického parku a navštivte naši výstavu ZAHRADA Věžky LÉTO 2019. Těšíme se na Vás od 1. - 4. 8. od 9 do 16 hodin. V parku najdete nejen vystavovatele se širokým sortimentem všeho, co potřebuje Vaše zahrada, ale i Dětský svět se spoustou her a zábavy a venkovní expozici Dožínky – tajemství obilí. Čekají na Vás květinové vazby ve stylu dožínek, slaměná zvířátka v životní velikosti a naaranžované klasy obilí. Z úrody uvidíte ovoce, zeleninu, květiny a v sýpce si prohlédnete kroje. Zkrátka všechno, co k oslavě sklizně patří.

„Na naší výstavě si nakoupíte vše, co je potřeba k obdělávání zahrady, pěstování ovoce, zeleniny i květin. Abyste mohli sklidit úrodu, potřebujete se o ni dobře starat. Proto připravujeme expozice ve stylu Dožínek,“ říká manažerka výstav Božena Kubjatková.

A až si prohlédnete všechny stánky a nakoupíte, můžete v sýpce obdivovat výstavu řezaných květin, tentokrát lilií a mečíků. Doplní je květinové vazby ve stylu dožínek a kroje.Na nejmenší čeká Dětský svět plný her a zábavy, milovníci dechovek si poslechnou oblíbené kapely a nově u nás najdete k prohlédnutí i prodeji výstavu drobného zvířectva.

Přijeďte do Věžek u Kroměříže, těšíme se na Vás od 1. - 4. 8. od 9 do 16 hodin.

Bližší informace: Božena Kubjatková - manažerka výstav: 728 599 049

 

ZAHRADA Věžky už dávno není jen o stáncích a živé hudbě

Pamatujete si na dobu, kdy jste na zahrádkářské výstavě ZAHRADA Věžky našli všechno pro svůj dům i zahradu a zatímco jste si vybírali u našich vystavovatelů, poslouchali jste živou hudbu..? ...Když k nám přijdete dnes, budete překvapeni, že zde kromě pestrého sortimentu a hudebních stálic najdete mnohem více. ZAHRADA Věžky za poslední tři roky rozšířila program pro všechny generace. Pořadatelé nově zavedli venkovní expozice, výstavu květin v sýpce, Dětský svět pod platanem, odpočinkové zóny a mnoho dalšího. Přijďte se podívat 1. - 5. května od 9. do 17. na ZAHRADU Věžky JARO 2019 ve Věžkách u Kroměříže.

Pro děti jsme rozšířili Dětský svět o spoustu zábavy a her. Po velkém úspěchu bude sýpka opět plná jarních květin, fotografií kroměřížského fotografa Michala Žíly a dobových kostýmů. V parku na návštěvníky čeká venkovní expozice s názvem Země, planeta života a mini ZOO plná mláďátek. Budeme také soutěžit o zahradní nábytek,“ nastínila letošní program manažerka výstav Božena Kubjatková.

Kromě atmosféry parku Vás také nadchne více pohodlí a komfortu. Pořadatelé letos přidají další odpočinkové zóny a přichystají infostánek se službou úschovy nákupu po dobu výstavy zdarma. Také rozšíří sociální zázemí.

Těšíme se na Vás na ZAHRADĚ Věžky JARO 2019 od 1. do 5. května od 9. do 17. hodin.

Bližší informace: Božena Kubjatková - manažerka výstav: 728 599 049

 

Mějte přehled o našich výstavách, odebírejte náš newsletter.

Facebook YouTube Instagram

×
×