Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

ZAHRADA Věžky je výletem pro celou rodinu

Také už netrpělivě vyhlížíte sluníčko, na procházkách hledáte petrklíče, ty příznačné posly jara, a těšíte se, jak poprvé kopnete do země, abyste už něco zasadili? Věřte, že v tom nejste sami. Právě pro Vás se otevřou brány zahrádkářské výstavy Zahrada Věžky Jaro 2020, která se koná 28. 4. 2020 – 3. 5. 2020 od 9 do 17 hodin. U našich vystavovatelů naleznete vše, po čem ten malý zahradníček ve Vás prahne. Na výběr bude od okrasných a ovocných dřevin, přes kytičky na záhonky, až po přísadu do pařeniště. Milovníci dobrého jídla se u nás také potěší. Rozhodně nikdo neodejde s prázdnou.

„Zahrádkářské výstavy neodmyslitelně patří do skupinky kulturních akcí. Už dlouho kouzlo těchto akcí nespočívá pouze v tom, že si nakoupíte přísadu do pařeniště a jedete domů. Na výstavě se dá strávit krásný a pohodový den. A to díky tomu, že se pro Vás my, organizátoři, snažíme připravit vždy něco nového, překvapivého a krásného,“ říká manažerka výstavy Pavlína Majdová.

Příjemnější den vám udělá hudební doprovodný program. Vaše děti budou skotačit v Dětském světě. Na tu správnou jarní notu Vás naladí výstava řezaných květin ve staré sýpce a celé to uzavře expozice v parku, kde budou k vidění dřevěné sochy z dílen středních škol a známých umělců.

Je opravdu na co se těšit. Přijeďte se sami podívat, jak to u nás vypadá…

Těšíme se na Vás od 28. 4. - 3. 5. od 9 do 17 hodin.

 

Díky ZAHRADĚ Věžky sklidíte tu nejlepší úrodu

Co zasejete, to také sklidíte. Kde jinde platí tohle rčení více, než právě v zahrádkaření. Celý rok se staráte o záhonky, zaléváte, hnojíte, přesazujete a kypříte půdu, abyste pak sklidili skutečné plody celoročního snažení. A právě proto pro Vás na zahrádkářské výstavě ZAHRADA Věžky PODZIM 2019, která se koná 26. - 29. září od 9 do 16 hodin, chystáme venkovní expozici s názvem Plody z naší zahrady. U nás uvidíte to nejlepší z letoší úrody našich zahrádkářů.

„Zahrádkaření se opět vrací do módy. I mladé rodiny, které si pořídí domek na vesnici, mají často i zahradu. Navíc spousta lidí si raději vypěstuje ovoce a zeleninu na vlastní zahradě, než aby ji koupila v obchodních řetězcích. Právě proto připravujeme naší venkovní expozici, abychom inspirovali zahrádkáře v tom, co si mohou na zahradě vypěstovat,“ sdělila manažerka výstav Pavlína Majdová. 

V sýpce bude opět expozice řezaných květin, a to lilií, jiřin a gladiol. Květiny doplní výběr plodů z naší zahrady. Zahrádkáři se u nás nejen inspirují, zároveň si u našich vystavovatelů zakoupí vše, co potřebují k vypěstování té nejlepší zeleniny, ovoce a k obdělávání zahrady. Pro nejmenší návštěvníky připravíme Dětský svět plný her a zábavy a pro milovníky živé hudby zahrají oblíbené dechové kapely.

Těšíme se na Vás 26. - 29. září od 9 do 16 hodin.

 

Letní ZAHRADA Věžky se ponese ve stylu dožínek

Hledáte v horkých letních dnech trochu stínu, kam byste se schovali před slunečními paprsky? Přijďte k nám do krásného historického parku a navštivte naši výstavu ZAHRADA Věžky LÉTO 2019. Těšíme se na Vás od 1. - 4. 8. od 9 do 16 hodin. V parku najdete nejen vystavovatele se širokým sortimentem všeho, co potřebuje Vaše zahrada, ale i Dětský svět se spoustou her a zábavy a venkovní expozici Dožínky – tajemství obilí. Čekají na Vás květinové vazby ve stylu dožínek, slaměná zvířátka v životní velikosti a naaranžované klasy obilí. Z úrody uvidíte ovoce, zeleninu, květiny a v sýpce si prohlédnete kroje. Zkrátka všechno, co k oslavě sklizně patří.

„Na naší výstavě si nakoupíte vše, co je potřeba k obdělávání zahrady, pěstování ovoce, zeleniny i květin. Abyste mohli sklidit úrodu, potřebujete se o ni dobře starat. Proto připravujeme expozice ve stylu Dožínek,“ říká manažerka výstav Božena Kubjatková.

A až si prohlédnete všechny stánky a nakoupíte, můžete v sýpce obdivovat výstavu řezaných květin, tentokrát lilií a mečíků. Doplní je květinové vazby ve stylu dožínek a kroje.Na nejmenší čeká Dětský svět plný her a zábavy, milovníci dechovek si poslechnou oblíbené kapely a nově u nás najdete k prohlédnutí i prodeji výstavu drobného zvířectva.

Přijeďte do Věžek u Kroměříže, těšíme se na Vás od 1. - 4. 8. od 9 do 16 hodin.

Bližší informace: Božena Kubjatková - manažerka výstav: 728 599 049

 

ZAHRADA Věžky už dávno není jen o stáncích a živé hudbě

Pamatujete si na dobu, kdy jste na zahrádkářské výstavě ZAHRADA Věžky našli všechno pro svůj dům i zahradu a zatímco jste si vybírali u našich vystavovatelů, poslouchali jste živou hudbu..? ...Když k nám přijdete dnes, budete překvapeni, že zde kromě pestrého sortimentu a hudebních stálic najdete mnohem více. ZAHRADA Věžky za poslední tři roky rozšířila program pro všechny generace. Pořadatelé nově zavedli venkovní expozice, výstavu květin v sýpce, Dětský svět pod platanem, odpočinkové zóny a mnoho dalšího. Přijďte se podívat 1. - 5. května od 9. do 17. na ZAHRADU Věžky JARO 2019 ve Věžkách u Kroměříže.

Pro děti jsme rozšířili Dětský svět o spoustu zábavy a her. Po velkém úspěchu bude sýpka opět plná jarních květin, fotografií kroměřížského fotografa Michala Žíly a dobových kostýmů. V parku na návštěvníky čeká venkovní expozice s názvem Země, planeta života a mini ZOO plná mláďátek. Budeme také soutěžit o zahradní nábytek,“ nastínila letošní program manažerka výstav Božena Kubjatková.

Kromě atmosféry parku Vás také nadchne více pohodlí a komfortu. Pořadatelé letos přidají další odpočinkové zóny a přichystají infostánek se službou úschovy nákupu po dobu výstavy zdarma. Také rozšíří sociální zázemí.

Těšíme se na Vás na ZAHRADĚ Věžky JARO 2019 od 1. do 5. května od 9. do 17. hodin.

Bližší informace: Božena Kubjatková - manažerka výstav: 728 599 049

 

Mějte přehled o našich výstavách, odebírejte náš newsletter.

Facebook YouTube Instagram

×
×